Platforma widokowa „Złoty Widok”

Miasto Szklarska Poręba oraz czeskie Albrechtice wspólnie realizują zadanie „Wieże widokowe, punkty widokowe i trasy turystyczne w przygranicznych górach”. Wartość tej inwestycji opiewa na 4 579 000 zł i prawie w całości pochodzi z unijnego dofinansowania.

Złoty Widok
Złoty Widok

Złoty Widok” to jeden z najczęściej odwiedzanych punktów widokowych w Szklarskiej Porębie. Swą popularność zawdzięcza łatwemu dojściu (można się tam wybrać na spacer nawet z wózkiem dziecięcym), oraz rozpościerającą się panoramą . Z tego miejsca doskonale widać całą zachodnią część Karkonoszy, które odsłaniają nam przede wszystkim Śnieżne Kotły, Łabski Szczyt oraz Szrenicę.

Śnieżne Kotły
Śnieżne Kotły

Platforma widokowa została wyposażona w niezbędną infrastrukturę jak drewniane ławki, leżaki, czy stojak na rowery. Wszystko co niezbędne turyście do podziwiania panoramy Polsko-Czeskiego Szlaku Grzbietowego.

Złoty Widok
Złoty Widok

„W końcu mogę wygodnie podziwiać panoramę Karkonoszy.” Mówi turysta z Poznania, który co roku przyjeżdża do Szklarskiej Poręby, a Złoty Widok jest jego ulubionym miejscem odpoczynku.